مشهد

مشهد

مشهد  را بهتر بشناسید 

گروه هتل ازفزار مشهد راهنمای رزرو در مشهد 
 
 
 
  پایتخت معنوی ایران
شهر زعفران و دیزی های معروف  مکان های یلاقی 
پارک ها و طبیعت و غارهای شگفت انگیز در مشهد 
بناهای تاریخی منحصر به فرد در مشهد 
زاینده و آرامگاه انسان های بزرگ در مشهد 
دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران مشهد 
صاحب هتل های شیک و مجلل مشهد 
البته بازار های سنتی و مدرن مشهد 
تور مشهد تجربه ای بی نظیر است آن را از دست ندهید
در ضمن خوردن دیزی سنگی هم فراموش نشود. 
این ها اندک ویژگی های شهر مشهد است. با سفر به مشهد خاطرات در ذهن شما نقش خواهد بست که از خاطر شما نخواهد رفت .
مشهد در سال های خیلی دور یعنی در حدود قرن دوم قریه ای کوچک به اسم سناباد و بخشی از شهر توس قدیم بوده است.این روستا قدمگاه امام رضا (ع) در سفر خویش از مدینه به مرو بوده و در سال ۲۰۲ هجری قمری امام رضا در منزل امیر سناباد مسموم شده و به شهادت رسیدند و در مکانی معروف به باغ حمید در منطقه نوقان سناباد به خاک سپرده شدند.از این زمان هستش که سناباد اهمیت ویژه و متمایزی می یابد و مورد توجه قرار می گیرد.از قدیمی ترین منابع و افرادی که از شهر مشهد صحبت کردند،ابن حوقل جغرافی دان مسلمان معروف قرن سوم هجری(۳۶۷ه.ق) است.از ابن شهر آشوب و طبری تا کتبی چون تاریخ سیستان،الفی،قم،حبیب السیر از مشهد سخن به میان آوردن.سفرنامه کنلل ییت یکی از پربارترین و مفصل ترین کتب درباره مشهد که خوندنش قبل از سفر با تور مشهد خالی از لطف نیست.
 
مشهد
گردشگری مشهد
 
بر طبق منابع تاریخی و بسیاری از مورخان مشهد از حدود سال ۷۹۱ ه.ق به بعد مطرح و به طور جدی رو به پیشترفت گذاشت و به شهری واقعی تبدیل شد.دلیل این سخن هم این هستش که در این سال توس به دست تیمور کاملا ویران شد و مردمان زیادی از اهالی توس کشته شدند بعد از این اتفاق مهاجرت های گسترده ای از توس کاملا ویران شده به مشهد الرضا(یعنی محل شهادت امام رضا) صورت گرفت و مشهد رو به پیشرفت نهاد تا امروز که کاملا یک شهر بزرگ و پیشترفته است.

مشهد الرضا

سفر مشهد یک سفر کامله در مشهد هر آنچه که می خواهید وجود داره از مکان های زیارتی تا مکان های تاریخی،طبیعت های زیبا و بازارهای سنتی و مدرن همه از ویژگی های سفر و تور مشهد است.
 
سفر به مشهد
امام رضا
 
بدون شک حرم امام رضا (ع) خورشید مکان های زیارتی شهر مشهد و ایران و نخستین مکانی که نظر هر مسافر تور مشهد را به خودش جلب می کند امام رضا و حرم مبارک ایشان می باشد.قدیمی ترین گزارش ساختن بقعه برای امام رضا مربوط به دوران محمود غزنوی است.حرم امام رضا قلب تپنده شهر مشهد از هر لحاظ بوده و هست.
 
تور مشهد
فردوسی
 
مشهد آرامگاه بزرگان زیادی را در درون خود جای داده است.از جمله: آرامگاه فردوسی،نادرشاه،شیخ طبرسی،شیخ مومن استرآبادی،مهدی اخوان ثالث،خواجه ربیع و بسیاری دیگر
 
مهدی اخوان ثالث
مکان های توریستی مشهد
 
از نظر تاریخی هم شهر مشهد دارای موزه ها و بناهای تاریخی بسیار چون هارونیه، گنبد سبز مسجد گوهرشاد،مدرسه نواب،موزه توس  نادرشاه،مردم شناسی،آستان قدس و..... می باشد. هر کدام از این بناها یادگار یکی از دوره های پر تب و تاب تاریخ ایران است که با دیدن آنها تاریخ این مرز و بوم در چشم و ذهن آدمی تجلی می یابد.
 
'موزه مشهد
طبیعت مشهد
پراک ملت در مشهد


باغ وکیل آباد،روستا و غار مغانی،چشمه گیلاس،کوه سنگی،پارک ملت و....همگی از جاذبه های طبیعی شهر مشهد هستند.


زعفران،نبات و زرشک از سوغاتی های معروف شهر مشهد اند که هر گردشگری ناگزیر از خرید آنهاست.این شهر دارای بازارهای سنتی ای چون بازار رضا و بازار های مدرن و قدرتمندی چون الماس شرق،پروما است که به سبب جذابیت آنها خرید لذت بخشی را به دنبال خواهند داشت.
در نهایت هتل های اقامتی بسیار مجلل چون قصر طلایی و درویشی همراه با خدمات عالی و در شان گردشگران از هر لحاظ سفر شما را تکمیل کرده و سفری به یاد ماندنی را رقم خواهند زد.
 
'هتل
هتل مشهد
هتل درویش مشهد
 
ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

نظرات

بدون نظر